Alman Dili Ve Edebiyatı Alman Dili Ve Edebiyatı

Bölüm Hakkında

Bölümün amacı, Almanca konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri alanında dilbilim ve edebiyat bilim çerçevesinde araştırmalar yapmak, Almanca öğretim yöntemlerini geliştirmek ve bu konularda uzmanlar yetiştirerek, gerek bilimsel gerekse uygulama alanlarında ülkemizin nitelikli eleman ihtiyacına cevap vermektedir. Bölümün bir diğer amacı da Türkçe ve Almanca konuşulan ülkelerin dil ve kültür özelliklerini araştırmak suretiyle bu toplumların birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak çözümler üretmektedir. Öğrencilere edebiyat metinlerinden yola çıkarak yabancı dilde metin okuyup yazabilme, okuduğu metnin özünü çıkarabilme, özetleyebilme ve aktarabilme becerileri kazandırmaya yönelik çalışmalar yaptırılır.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Almanya’nın ve Almanca konuşulan ülkelerin düşünce, edebiyat ve sanat ürünleri incelenir. Programda okutulan belli başlı dersler; Alman kültür tarihi, metin çalışmaları, Alman dili grameri, kültür tarihi, metinlerle Alman Edebiyatı, Yazılı anlatım, Alman dili tarihi, şiir incelemeleri çağdaş metinler, 18.yy Alman Edebiyatı, söz dizim ve anlam bilim, dram semineri, romantik dönem Alman Edebiyatı ve Alman Edebiyatında Gerçekçilik gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlardan öğretmenlik sertifikası alanlar, orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler. Ayrıca özel sektörde, pazarlama, halkla ilişkiler ve satış departmanlarında, ithalat - ihracat sektörlerinde, elçiliklerde, havayolu şirketlerinde iş bulabilirler.

Alman Dili Ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Alman Dili Ve Edebiyatı Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan