Bilgi Ve Belge Yönetimi Bilgi Ve Belge Yönetimi

Bölüm Hakkında

Bu programın amacı, yazılı veya görsel dökümanların korunmasını sağlayan ve bütün sektörlerdeki kurumsal ve bireysel bilgi kullanıcısını gereksinim duydukları bilgiye erişmesinde aracı olacak bilgi yöneticilerini yetiştirmektir. Bu bölümün öğrencileri her tür bilgiyi bilgisayar veya diğer ortamlar aracılığıyla derlemek, işlemek ve yaymak konularında uzmanlaşırlar.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Genel dersler (Türk dili, meslek ingilizcesi gibi.) İletişime yönelik dersler (Medya ve Demokrasi, İletişim ve Etik gibi) İşletmecilik dersleri (Ekonomi – İşletme – İstatistik gibi.) destekleyici dersler. (Sosyoloji, Psikoloji, Araştırma Yöntemleri gibi.) ve bilgi ve bilgi teknolojileri uygulamalarına ilişkin dersler (Bilgi Hizmetleri, WEB tasarımı, veri tabanı tasarımı gibi okutulur.)  

Mezun Olduktan Sonra

Bu bölüm mezunları, ticari ve endüstriyel kuruluşların bilgiye dayalı hizmetleri, bilgi analiz ve araştırma merkezleri, web tasarım kuruluşları, haber ajansları, yayınevleri, internet servis sağlayıcıları, bilişim şirketleri, stratejik araştırma merkezleri ve milli kütüphanede, halk kütüphanelerinde, üniversite kütüphanelerinde, arşiv gibi bilgi merkezlerinde bilgi yöneticisi ünvanı ile çalışma olanağı bulurlar.

Bilgi Ve Belge Yönetimi 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Bilgi Ve Belge Yönetimi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan