Biyomühendislik Biyomühendislik

Bölüm Hakkında

Biyomühendislik; matematik, fizik ve kimya temeli üzerinden moleküler biyoloji, biyokimya, hücre metabolizması ile temel mühendislik ve malzeme bilimlerindeki hızlı ilerlemeler sonucu gelişen biyolojik teknikler ve mühendislik ilkelerinin canlı sistemlere ve bunlardaki sorunlara uygulandığı bir bilim dalıdır. Programda öğrenciler mühendislik ilkelerinden hareketle biyolojik olay ve mekanizmaları biraraya getirerek yeni malzemeler oluşturabileceklerdir.

Süre

Bu bölümde eğitim almak isteyen kişilerin, bilimsel araştırmalara merakı olan ve teknolojideki gelişmeleri takip etmekten hoşlanan, temel bilimlerle ilgili, araştırmacı veri işleme, yorumlama, çözümleme, becerisine sahip olmaları gerekmektedir.

Mezun Olduktan Sonra

Öğretim süresi 4 yıldır. Kütle ve Isı Aktarımı, Kinetik, Biyokataliz, Biyomekanik, Ayırma ve Saflaştırma Teknikleri, Biyoreaktör Tasarımı, Yüzey Bilimi, Akışkanlar Mekaniği, Termodinamik, Polimer Kimyası, Biyopolimerler ve Biyosensörler Mikrobiyal Viral Genetik, Moleküler Biyoloji, Protein Kimyası, Metabolizma, Hücre Fizyolojisi ve Biyokimyası, Sitoloji, Biyoelektirik, Nörobiyoloji, İmmünoloji, Farmakoloji, Genetik Mühendisliğe Giriş, Biyomedikal Mühendisliğe Giriş , Kütle transferi, ısı transferi, proses güvenliği, bitki doku kültürleri, mühendislik ekonomisi gibi dersler okutulmaktadır.

Biyomühendislik 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Biyomühendislik Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan