Dış Ticaret Dış Ticaret

Bölüm Hakkında

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümü, uluslararası iş dünyasının pazar gerçeklerini kavramak ve bilgi sahibi olmak isteyen gençlere yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu tür bir işletmecilik bilgisinin kazanımı, katılımcıların mezuniyet sonrası küresel iş operasyonlarını, daha verimli bir şekilde yönetebilmelerini, çok daha iyi bilgi ve veri tabanları ile donanmış bir şekilde yabancı bölge ve ülkelerde iş yapabilmelerini, uluslararası düzeyde daha iyi ve verimli yönetim sorumlulukları alabilmelerini, kültürel ve hukuki–politik açıdan yabancılık hissedilen küresel bir iş çevresinde başarılı olabilmek için gerekli becerileri kazanabilmelerini, küresel pazar fırsatlarını daha iyi bir şekilde keşfedebilmelerini ve çalışılan firmanın küreselleşme sürecini hızlandırabilmelerini sağlayacaktır.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Bu bölümde okuyan öğrenciler, işletme, iktisat, muhasebe, matematik, dış ticaret, ticari ilişkiler, pazarlama yönetimi, mikro ekonomi, uluslararası işletmecilik gibi dersler görmektedir.

Mezun Olduktan Sonra

Bölüm mezunları Dış Ticaret firmaları, çok uluslu şirketler, banka ve sigorta şirketleri, perakende sektörü, reklam Ajansları ve Lojistik firmalarında ota ve üst düzey yönetici olarak iş bulabilmektedir. Ayrıca çalışma ve sosyal çalışma bakanlığının yurtiçi ve yurt dışı birimlerinde, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi kuruluşlarda çalışabilirler.

Dış Ticaret 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Dış Ticaret Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan