Ekonomi Ekonomi

Bölüm Hakkında

Ekonomi toplumların karşılaştığı kısa ve uzun dönemli yaşam standardı problemlerine çözümler arayıp bulmaya dayalı sosyal bir bilim dalıdır. Dünyanın ve toplumların yaşam ve refah düzeylerine yönelik problemleri arasında işsizlik, enflasyon, kalkınma, büyüme, planlama, iktisat politikası geliştirme, verimlilik, çevre sorunları, kıt kaynakların en iyi dağıtımı, kullanı ve gelir dağılımı ön sıraları almaktadır.

Süre

Ekonometri programında öğrenim görüp bu alanda çalışmak isteyen bireylerin sayısal düşünme yeteneklerinin yüksek olması, ekonomi literatürü takip etmekten sıkılmaması gerekmektedir. Sosyal yönü aktif, disiplinli, çalışmayı seven kişilik özellikleri de mesleğin gerektirdiği niteliklerdendir.

Mezun Olduktan Sonra

Öğretim süresi 4 yıldır. Bilgisayar, Matematik, Fizik, Ekonomi, Mikro Analiz, Makro Analiz, Matematiksel Ekonomi, Ekonometri, Uluslarararası Finans, Ticaret, Endüstriyel Organizasyon, Para ve Banka, Ekonomi Tarihi, Türk Ekonomi Tarihi, Avrupa Ekonomisi, Ekonomi Politikası, Mikro ve Makro Ekonomi Mevzuatı, Ekonometri Mevzuatı, Çalışma Ekonomisi gibi dersler okutulmaktadır.

Ekonomi 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Ekonomi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan