Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Endüstri Ve Sistem Mühendisliği

Bölüm Hakkında

Bu program, endüstri sürecinde kullanılan insan, malzeme, bilgi, enerji, mali kaynaklar ve makine girdilerini en iyi, en ekonomik şekilde kullanabilen üretim ve hizmet sistemleri konusunda eğitim, öğretim ve araştırma yapar. Programın amacı, çağdaş yönetim sistemlerini kurabilecek, mevcut sistemleri geliştirecek nitelikte endüstri mühendisleri yetiştirmektir. Endüstri mühendisi, insan gücü ile çalışma koşulları arasındaki dengeyi oluşturur; ürün maliyetini belirler ve ürüne gelebilecek talebi tahmin eder, ürünün satış fiyatını saptar.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Genel Fizik, Genel Kimya, Teknik Resim, Türevsel Denklemler, Üretim Mühendisliği Prensipleri, Ekonomi, Temel Doğrusal Cebir, Sistemler ve Kontrol, İş Etüdü, Üretim Planlaması, İnsan Faktörleri Mühendisliği, Yöneylem Araştırması, Kalite Planlaması ve Kontrolü, Statik, Dinamik, Mukavemet, Malzeme, Ergonomi, Mühendislik Ekonomisi, Sistem Tasarımı, Üretim Bilişim Sistemleri gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “Endüstri Mühendisi” unvanı verilir. Endüstri mühendisleri ürün ve hizmet üreten kamu ve özel sektör kurumlarında iş bulabilirler. İş alanları oldukça geniştir. Mezunlar; üretim, planlama, kontrol, malzeme yönetimi, yatırım planlaması, yönetim bilişim mühendisliği alanında çalışabilirler.

Endüstri Ve Sistem Mühendisliği 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan