Halkla İlişkiler Halkla İlişkiler

Bölüm Hakkında

Halkla ilişkiler, kurumlarda şirket yönetimi ile toplum arasında köprü görevi gören bir birimdir. Halkla İlişkiler Uzmanı, kurumu tanıtıcı broşürler hazırlayıp, bunların kitle iletişim araçları yardımıyla ilgili bireylere en etkili şekilde duyurulması görevini üstlenir. Ayrıca kurumla ilgili basın duyuruları, konferanslar, yıldönümü toplantıları, seminerler gibi organizasyonlar düzenleyip gerekli katılımın sağlanması için gereken çalışmaları yürütür. Bölümün amacı kamu ya da özel kuruluşların olumlu bir imaja sahip olmaları için, gerekli tanıtım politikasının saptanması, kuruluşların bu doğrultuda yönlendirilmesi, insan gruplarıyla kuruluşlar arasında bilgi akışının sağlanmasına yönelik planlı faaliyetler yapacak halkla ilişkiler ve tanıtım uzmanları yetiştirmektir.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. İktisat, Pazarlama, Hukuk gibi temel derslerin yanında Halkla İlişkiler Uygulaması, Sosyoloji, İstatistik, Sosyal Antropoloji, Metin Yazarlığı, Piyasa Araştırmaları, Stanografi, Fotoğrafçılık, Kitle İletişim Kurumları, Sosyal Psikoloji, Reklam Filmi Yapımı ve Yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara“Halkla İlişkiler ve Tanıtımı Uzmanı” unvanı verilir. Özel şirketlerde, eğitim kurumlarında, merkezi ve yerel yönetim birimlerinde, reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında, işletmelerin pazarlama iletişimi bölümlerinde çalışabilirler.

Halkla İlişkiler 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Halkla İlişkiler Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan