İç Mimarlık İç Mimarlık

Bölüm Hakkında

İç mimarlık programının amacı istek ve olanaklara göre her çeşit binanın iç planının ve projelerinin hazırlanması, yapımının denetlenmesi konularında eğitim ve araştırma yapmaktır. İç mimar; önce istek ve ihtiyaç sahibini, yürürlükteki yasaları, talep sahibinin maddi olanaklarını ve koşullarını dikkate alarak planlarını çizer.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Genel Matematik, Bina Fiziği, Mimari Çizime Giriş, Mukavemet Malzeme, Peyzaj Mimarlığı ve Restorasyon, Mimari Tasarım, İç Malzeme Mekaniği, Kent Planlanması, İç Mimari Röleve, Statik, İnce Yapı, İç Mimari Tasarım, İç Mimari Çizim Tekniği gibi dersler okutulmaktadır. Taşıyıcı sistemler, oda akustiği, mobilya tarihi ve tasarımı, aydınlatma, market ve model yapımı.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “İç Mimar” unvanı verilir. Kamu sektöründe, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, belediyeler, bakanlıklar, üniversiteler ve özel sektörde çalışabilirler. Mezunlar kendi işyerlerini de açabilirler. Ayrıca mobilya tasarlayan ve pazarlayan kuruluşlarda banka ve mağaza gibi şube sistemiyle çalışan kurumların merkezlerinde çalışabilirler.

İç Mimarlık 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

İç Mimarlık Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan