İşletme Mühendisliği İşletme Mühendisliği

Bölüm Hakkında

İşletme Mühendisliği programının amacı, işletmelerin kuruluşundan başlayarak her aşamasında gerek teknik, gerekse iktisadi bakımdan etkin görev alacak niteliğe sahip, orta ve üst düzey yönetici yetiştirmektir. Programda teknik bilgilerin yanında işletmeyi bir bütün olarak algılayabilen, yüksek bir analiz gücüne sahip, problemlere zamanında ve etkin çözümler üretebilen çağdaş yöneticiler yetiştirmek hedeflenmektedir. İşletme mühendisleri, işletmelerde teknik kadrolarla sosyal bilimler eğitimi almış kadrolar arasında köprü görevi görürler; bir ürünün en ekonomik biçimde üretilmesi konusunda maliyet hesapları yaparlar, bunu yaparken de bir mühendisten daha çok mali yöntemleri, bir işletmeciden daha çok matematiksel yöntemleri kullanırlar.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Temel fen dersleri dışında Sayısal Analiz, Statik, Metod Mühendisliği, Termodinamik, Hidrolik, Hidrolik Makineleri, Dinamik, Ekonomi, İşletme Ekonomisi, Yönetim Muhasebesi, Genel Muhasebe, Üretim Yönetimi, Finansman, Pazarlama, İşletme Hukuku, İş Hukuku, Yöneylem Araştırması gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “İşletme Mühendisi” unvanı verilir. Aldıkları eğitim sayesinde banka ve sigorta sektöründen elektronik sektörüne kadar çok geniş bir alanda iş bulma şansına sahiptirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel işletmelerde de çalışabilmektedirler.

İşletme Mühendisliği 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

İşletme Mühendisliği Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan