Nanobilim Ve Nanoteknoloji Nanobilim Ve Nanoteknoloji

Bölüm Hakkında

Bilgisayarın her alanda gün geçtikçe kullanımı artmaktadır. Amaca uygun nicelik ve nitelikte tasarlanan bilgisayarlardan, bankacılıkta, savunmada, ekonomik ve sosyal planlamada, eğlence sektöründe, hizmet sektöründe, haberleşmede, sağlıkta, eğitimde ve daha pek çok alanda yararlanılmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği programının amacı da, bilginin otomatik olarak kullanılması, programların yazılım ve donanımları, bilgi iletişim tekniklerinin geliştirilmesi ve bu tekniklerin kullanılması konularında çalışacak mühendisler yetiştirmek ve bu alanlarda araştırma yapmaktır.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Genel Fizik, Genel Kimya, Temel Doğrusal Cebir, Olasılık ve İstatistik, Sayısal Mantık Sistemleri, Sayısal Hesaplama, Dil İşleyiciler, Veri İletişimi ve Bilgisayar Ağları, Yazılım Mühendisliği, Mikro İşlem ve Mikro Bilgisayarlar, Veri Yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “Bilgisayar Mühendisi” unvanı verilir. Bilgisayar mühendisleri yönetim, endüstri, eğitim, ticaret ve hizmet alanlarında varlık göstermekte olan çok çeşitli kuruluşlarda görev almaktadırlar. Bilgisayar kullanımının her alana yayıldığı günümüzde bilgisayar donanımı ve yazılımı ile ilgili hizmet veren çok sayıda firma bünyesinde de rahatlıkla iş bulmaktadırlar.

Nanobilim Ve Nanoteknoloji 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan