Seyahat İşletmeciliği Ve Turizm Rehberliği Seyahat İşletmeciliği Ve Turizm Rehberliği

Bölüm Hakkında

Bölümde, seyahat hizmetlerinin yürütülmesi konularında yöneticilik yapacak elemanların yetiştirilmesine yönelik öğretim ve araştırma yapılmaktadır. Bölüm, turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu seyahat hizmetlerini düzenleyen eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmıştır.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Seyahat İşletmeciliğine Giriş, Bilişime Giriş, Genel Turizm Bilgisi, İşletme Bilgisi, Turizmde Ulaştırma, Bilişim Uygulamaları, Genel Ekonomi, Matematik, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Ön Büro Yönetimi, Pazarlama İlkeleri, İstatistik, Genel Muhasebe, Turizm Ekonomisi, Hukukun Temel Kavramları, Davranış Bilimi, Turizm Coğrafyası, Seyahat İşletmeciliği Yönetimi, Turizm Pazarlama, Envanter Bilanço, Rekreasyon Yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “Seyahat İşletmecisi” unvanı verilir. Ülkemizin turizm sektöründeki yeri, bu alanda çalışan personelin yeterliliği ile daha da üst düzeylere çıkacaktır. Bu nedenle turizm programları, alt bölümlere ayrılmış ve seyahat işletmeciliği programı da seyahat alanında uzman yetiştirmek amacıyla açılmıştır. Mezunlar, seyahat alanında uzmanlaşarak seyahat acentelerinde, turizm bürolarında, otellerde ve diğer turistik tesislerde, yabancı dil bilgisi ile beraber rahatlıkla iş bulabilirler.

Seyahat İşletmeciliği Ve Turizm Rehberliği 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Seyahat İşletmeciliği Ve Turizm Rehberliği Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan