Uluslararası Finans Uluslararası Finans

Bölüm Hakkında

Dünyadaki hızlı gelişimin her sektörde olduğu gibi finans sektöründeki önemi de göz ardı edilemez bir gerçektir. Bölüm bu doğrultuda işletmelerin ve finansal kurumların uluslararası finans alanındaki gereksinimlerini karşılamak üzere uluslararası düzeyde başarılı olabilecek, sektördeki hızlı değişim ve gelişimi takip edebilecek insan gücü yetiştirilmesini hedeflemektedir. Eğitim süresince finansal piyasaların son yıllarda geçerlilik kazanan yönetim disiplinleri göz önüne alınmakta ve uluslararası finans akımının gerektirdiği teori ve uygulamalar da verilmektedir. Ayrıca bankalar, sigorta şirketleri, aracı kurumlar, yatırım bankaları gibi finansal kurum ve kuruluşlarla çok uluslu şirketlerin ihtiyaçları dikkate alınmaktadır.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. İktisat, İşletme, Örgütsel Davranış, Finans, Mikro ve Makro Ekonomi, Muhasebe, Yönetim Organizasyonel Analiz, Uluslararası Muhasebe ve Finans, Finansal Bilişim, Uluslararası Pazarlama gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Bu programı tamamlayanlar lisans diploması alırlar. Bölüm mezunları, ulusal düzeyde orta ve büyük ölçekli şirketlerde, finansal kurumlarda veya Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde finansal analist, muhasebe yöneticisi, stratejik planlama yöneticisi, borsa uzmanı ve her düzeyde banka yöneticisi olarak çalışabilirler.

Uluslararası Finans 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Uluslararası Finans Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan