Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler

Bölüm Hakkında

Bu programın amacı, küreselleşen dünyadaki, politik, ekonomik ve sosyal gelişim bazında ulusların gelişim ve değişimlerini izleyerek yurt dışında ve Türkiye’de bu çalışmaları yapabilecek bireyleri yetiştirmektir. İç ve dış politika bağlantıları, siyasi ve ekonomik koşullardaki değişimler, uluslararasındaki ilişkilerin boyutlarındaki değişim ve gelişmeler bu bölümde yetişmiş insan gücüne ihtiyaç doğurmuştur.

Süre

Öğretim süresi 4 yıldır. Siyaset bilimine giriş, sosyal bilimler felsefesi, mikroekonominin temelleri, sosyal bilimlerde istatistiğe giriş, düşünceler tarihine giriş, Amerikan siyaseti, Türk siyasal hayatına giriş, Türkiye Cumhuriyeti tarihi I-II, Kültür ve iletişim, bölgesel politika gibi dersler okutulmaktadır.

Mezun Olduktan Sonra

Mezunlara “ Küresel ve Uluslararası ilişkiler uzmanı” unvanı verilir. Mezunlar, uluslararası şirketlerde yöneticilik, pazarlama, finans, basın, büyükelçilikler, uluslar arası platformda iş bulabilme imkanına sahiptirler. Programlarını tamamladıklarında aynı anda bir Türk ve bir Amerikan üniversitesinin diplomasına sahip olacakları için bunun avantajını da yaşayacaklardır.

Uluslararası İlişkiler 2019 Taban Puanları

Şehir Üniversite Puan Türü Kontenjan Sıra Puan Açıklama Tür

Uluslararası İlişkiler Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan