Acıbadem Üniversitesi Acıbadem Üniversitesi

Tarihçe

Acıbadem Üniversitesi 2007 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin ana amacı sağlık bilimleri alanındaki tüm bilim dallarını bir araya getiren bir üniversite olmaktır. Bunun yanısıra sağlık dışı alanlarda da eğitim vermeyi amaçlamaktadır.Acıbadem Üniversitesi bünyesinde; Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesini bulundurmaktadır. Acıbadem üniversitesinde eğitim ücretlidir. Acıbadem Üniversitesinin merkez kampusu İstanbul’un Anadolu yakasındaki Maltepe ilçesinde bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuş ülkenin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli ilidir.Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşımaktadır.Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un sahip olduğu bütün bu kültürel zenginlikler şehrin 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Üniversitede toplam 234 öğrenciye eğitim öğretim ücretinin % 100’ ünü karşılayan eğitim bursu verilmiş, Kerem Aydınlar Vakfı tarafından da 67 öğrenciye eğitim öğretim bursu sağlanmıştır. Ayrıca, üniversite öğretim üyeleri tarafından da 66 öğrenciye yemek bursu sağlanmıştır. YURT OLANAKLARI: Üniversite bu yıl geçici kampüsünde eğitime devam ettiği için henüz yurdu bulunmamaktadır. İlerideki dönemde, Kozyatağı Erenköy’deki kampüsüne taşınacak ve böylece öğrenciler burada daha fazla olanaklara sahip olacaklardır.

Spor Olanakları

Üniversitenin Maltepe kampüsünde , son derecede modern cihazlarla donatılmış laboratuarları ve zengin kütüphanesi, çağdaş derslikleri ve kafeteryası yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile rahatça varılabilen Maltepe Kampüsünün hemen yanında Maltepe Belediye Kültür Merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler üniversite tarafından yapılan bir protokolle buranın spor tesislerini ve spor salonunu kullanabilmektedirler. Ayrıca öğrenciler Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde yer alan hastanelerin toplantı salonlarında ve Maltepe Kampüsündeki toplantı salonunda da çeşitli etkinlikler düzenleyebilirler.

Kültürel Etkinlikler

Maltepe kampüsünde, son derecede modern cihazlarla donatılmış laboratuarları ve zengin kütüphanesi, çağdaş derslikleri ve kafeteryası yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile rahatça varılabilen Maltepe Kampüsünün hemen yanında Maltepe Belediye Kültür Merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler üniversite tarafından yapılan bir protokolle buranın spor tesislerini ve spor salonunu kullanabilmektedirler. Ayrıca öğrenciler Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde yer alan hastanelerin toplantı salonlarında ve Maltepe Kampüsündeki toplantı salonunda da çeşitli etkinlikler düzenleyebilirler.

Kütüphane

Kütüphanede tüm bilgi kaynakları bilimsel mesleki standart sistemlere dayalı olarak kataloglanmakta ve sınıflandırılmaktadır. Kataloglama işlemlerinde, Anglo-Amerikan Kataloglama Kuralları 2 (Anglo American Cataloguing Rules 2), Sınıflama hizmetlerinde de; LC (Library of Congress ) kullanılmaktadır. Tüm yayınlar YORDAM Kütüphane programına aktarılarak web ortamında tarama imkanı sunmaktadır.Üniversite kütüphanesinden eğitim göremekte olan öğrencilerimizin yanısıra mezunlarımız emekli olan personelimiz ve araştırma için gelen kullanıcılarımız da kütüphane kullanıcı formunu doldurduktan sonra yararlanabilmektedirler.

Sağlık

Öğrenciler üniversite sağlık kurumlarının acil bölümlerinden yararlanabilmektedirler.

Acıbadem Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Acıbadem Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan