Bahçeşehir Üniversitesi Bahçeşehir Üniversitesi

Tarihçe

1998 yılında Uğur Eğitim Vakfı tarafından kurulan Bahçeşehir Üniversitesi bir vakıf üniversidir. Üniversite 2005-2006 akademik yılında Bahçeşehir’den Beşiktaş ilçesine taşınmıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde eğitim ücretlidir.Üniversite’nin Beşiktaş ve Şişli kampüsleri olmak üzere 2 kampüsü bulunmaktadır. Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesİ, Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi üniveriste bünyesindeki fakültelerdir.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuş ülkenin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli ilidir.Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşımaktadır.Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un sahip olduğu bütün bu kültürel zenginlikler şehrin 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: ÖSYM tarafından Bahçeşehir Üniversitesi'nin bir lisans programına yerleştirilen ve yerleştirme puan türünde Türkiye genelinde ilk 1000 arasına giren öğrencilere verilen burslar vardır. Öğrenciye verilen ÖSYS başarı bursu yanlızca ÖSYM Yerleştirme Bursu ile birbirine eklenebilir ve öğrencinin alacağı burs tutarı hiç bir durumda P'yi aşamaz. YURT OLANAKLARI: Bahçeşehir Üniversitesi’nin Bahçeşehir, Osmanbey, Beşiktaş, Ortaköy ve Şişli'de öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını karşılayan modern yurtlara sahiptir. Odalar 1 ve 2 kişilik, her odada çalışma masası, oturma grubu, LCD TV, DVD player, özel eşya kasası, Wireless İnternet bulunmaktadır.Odalar modern bir tarzla öğrencilere evlerindeki konforu verecek düzeyde hazırlanmış ve böylece İstanbul dışından gelen öğrencilere yüksek kalitede yurt imkanları sunarak, ailelerin, çocuklarının rahat ve güvenilir bir ortamda olduklarını hissetmeleri sağlanmıştır. Detaylı bilgi için Yurdum Sayfasını ziyaret edebilirsiniz: Yurtlar Hakkında Bilgi Edinmek için Telefon Numarası: (0212) 230 16 80

Spor Olanakları

Bahçeşehir Üniversitesi çok amaçlı spor alanları sahiptir.Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Bahçeşehir Üniversitesi spor merkezi alanındaki çalışmaları yaygınlaştırmak için, yurtiçi ve yurtdışındaki kuruluşlarla işbirliği yaparak öğrencilerinin spor yarışmalarına ve karşılaşmalara katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kültürel Etkinlikler

Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için Tiyatrolar, konferanslar, sempozyumlar, konserler, sergiler,kongreler gibi her türlü etkinlik düzenlenmektedir. Günde ortalama iki etkinliğin yapıldığı Bahçeşehir Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıl 1661 etkinlik gerçekleştirilmiştir. Üniversite bu etkinliklere alanında iyi bilinen pek çok uzman, sanatçı, eğitimci, araştırmacı, diplomat ve siyasetçi katılmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde şu anda faaliyet gösteren 49 farklı öğrenci kulübü ve öğrencilerin yayın akışını sağladığı Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu bulunmaktadır.

Kütüphane

Merkez kütüphaneye bağlı olarak, Beşiktaş Kampüsü Kütüphanesi 2004-2005 akademik yılında, Mecidiyeköy Kampüsü Kütüphanesi ise 2005-2006 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2006 yılında Bahçeşehir kampüsünün Beşiktaş’a taşınmasıyla birlikte Merkez Kütüphane Beşiktaş Kampüsünde hizmet vermeye başlamıştır. 2007-2008 Öğretim Yılında Barbaros Kütüphanesi ismini alan Merkez Kütüphanesi"nde her türlü bilgi elektronik ortamda tutulmakladır. Kütüphane otomasyon program (Yordam 2001); kataloglama, sınıflama (Library ot Congress Classification System), sağlama, süreli yayınlar, ödüne verme modüllerime gereksinime tam cevap verebilen, MARC formatı basta olmak üzere her türlü programdan kayıt alıp verebilen internete açık bir programdır. Kütüphanede 58 adet okuyucu bilgisayar bulunmaktadır. Öğrenciler, bu bilgisayarlarla kütüphane programını taramakta ve İnternete kolayca erişebilmektedir. On-line veritabanlarında yapılacak araştırmalarda kütüphane içinde, bu bilgisayarlar kullanılarak yapılmaktadır.

Sağlık

Üniversitenin Revirinde görev yapan uzman personel 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca acil durumlarda BÜSAR( Bahçeşehir Üniversitesi Arama ve Kurtarma) Kulübü de gerekli müdahaleleri yapmak üzere hazır beklemektedir. Ayrıca Öğrenciler OTA Tıp Merkezi, Bahçeşehir Alman Polikliniği, Medikal Park Center Aksaray, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Metropolitan Florence Nightingale, Şişli Florence Nightingale hastanelerinde % 15 ile P arasında değişen oranlarda indirimli sağlık hizmeti alma olanağına sahiplerdir.

Bahçeşehir Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan