Bartın Üniversitesi Bartın Üniversitesi

Tarihçe

Bartın Üniveristesi 2008 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin merkez kampüsü Batı Karadeniz’de yer alan Bartın ilindedir. Üniversite bünyesinde; Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bulundurmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Bartın, Batı Karadeniz bölgesinin küçük bir ilidir. Kültür, deniz ve doğa turizminin bir noktada birleştiği bir şehirdir. Tarihi ‘’paplagonia’’ bölgesindeki antik kentlerden Sesamos (Amasra), Kromna (Kurucaşile) ve Erythioni (Çakraz) Bartın sınırları içindedir. İlde bulunan ekolojik değerler doğa turizminde birçok aktiviteye olanak sağlamaktadır. Şehirde görülmeye değer yerler arasında Gürcüoluk mağarası, 80 milyon yıllık Güzelcehisar lav sütunları, doğa harikası yaylalar ile dağ ve doğa gezi alanları bulunmaktadır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Kredi ve Yurtlar Kurumunca belirlenen öğrenci sayısına göre Bartın Üniversitesi öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. Burs başvuruları öğretim dönemi başladıktan sonra yapılır ve burs öğrencinin başarısı ve maddi durumu göz önünde bulundurularak verilir. YURT OLANAKLARI: Bartın Üniversitesi kampüsü içerisinde Kredi ve Yurtlar kurumuna ait 826 yatak kapasitesi olan devlet yurdu bulunmaktadır. Ayrıca Bartın il merkezinde de farklı koşullara uygun özel yurtlarda vardır.

Spor Olanakları

Bartın Üniversitesi bünyesinde bir kapalı spor salonu, açık basketbol ve futbol sahası bulunmaktadır. Bu spor alanlarında öğrenciler istedikleri zaman ücretsiz faydalanabilirler.

Kültürel Etkinlikler

Üniversitede şuanda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek için oluşturmuş oldukları 8 tane kulüp bulunmaktadır.Bu kulüpler ; Çevre Kulübü, Kültür Kulübü, Sanat Kulübü, Spor Kulübü ve Turizm Kulübü, Müzik Kulübü, Tiyatro Kulübü, Fikir ve Sanat Kulübü, Satranç ve Sinema Kulüpleridir.

Kütüphane

Bartın Üniversitesi Kütüphanesi, 286 metrekarelik bir alanda, 10500 adet basılı kitap ve 16 adet elektronik veritabanıyla hizmet vermektedir. 25 adet basılı okuyucu masası ve 100 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Ayrıca kütüphanede internet erişimi için 15 adet bilgisayar bulunmaktadır.

Sağlık

Üniversitedeki Sağlık Kültür Dairesine bağlı çalışan psikolog ve hemşireler öğrencilere ücretsiz sağlık hizmet vermektedir. Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin sağlık karnesi almaları sağlanır ve öğrenciler ihtiyaç durumunda hastanelerden yararlanabilirler.

Bartın Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Bartın Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan