Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu

Tarihçe

2008 yılında Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı (TÜRLEV) tarafından İstanbul Beykoz'da kurulmuş olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bir vakıf üniversitesidir. Üniversitede eğitim öğretim ücretlidir. Yüksekokul bünyesinde; Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Enerji Tesisleri İşletmeciliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Lojistik, Mobil Teknolojileri İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programları bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuş ülkenin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli ilidir.Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşımaktadır.Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un sahip olduğu bütün bu kültürel zenginlikler şehrin 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Üniversite öğrencilerine; ÖSS Başarı Bursu, Tercih Bursu, Dönem Başarı Bursu, Eğitime Destek Bursu olarak 4 farklı burs verilmektedir. Ayrıca, üniversitede eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilere; Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, tarafından da burs verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak için üniversite bölgesinde faaliyet gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Özel Yurt Merkezleri bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde yurt bulunmamaktadır.

Spor Olanakları

Üniversite bünyesinde öğrenciler arası işbirliği, dayanışma ve paylaşımı geliştirmeyi hedefleyen kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, BLMYO tarafından desteklenmektedir. Yüksekokulda öğrenci kulüplerine ev sahipliği yapacak mekânlar yeralmaktadır. Ayrıca öğrencilere daha zengin sportif faaliyetler yapabilmelerini sağlamak için Çubuklu Spor Kulübü ile de iş birliğine yapılmıştır.

Kültürel Etkinlikler

Üniversite öğrencileri ders dışı boş zamanlarını değerlendirme amacına yönelik 18 farklı Öğrenci Kulüpleri oluşturmuşlardır. Şu an üniversitede bulunan kulüpler; Dış Ticaret Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Genç Nesil Bilişimciler Kulübü, Gezi ve Kültür Kulübü, Girişimcilik ve İşletme Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Havacılık Kulübü, Lojistik Kulübü, Medya Kulübü, Müzik Kulübü, Paylaşım Kulübü, Satranç Kulübü, Sinematograf Kulübü, Spor Kulübü, Tarih Kulübü, Tiyatro Kulübü, Toplumsal Bilinçlenme Kulübü, Yaratıcı Drama Kulübü'dür.

Kütüphane

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, bünyesinde yeralan bölümler esas alınarak, öğrenci ve akademik personelin bilgi ihtiyaçlarını en ileri seviyede karşılamak için kurulmuş bir merkezdir. 12.700 kitap ve devam etmekte olan 10 süreli yayın aboneliği, 4 harita, 125 CD/DVD’den oluşan koleksiyonu her geçen gün gelişip büyümektedir.

Sağlık

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul reviri, sağlık personeliyle anlık kazalar ve olaylara karşı müdahale hizmeti vermektedir.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan