Bezm-İ Alem Vakıf Üniversitesi Bezm-İ Alem Vakıf Üniversitesi

Tarihçe

Bezm-i Alem Üniversitesi, Bezm-i Alem Valide Sultan, Silahtar Abdullah Ağa ve Abdülhamit Sani Mazbut vakıfları adına, vakıflar genel müdürlüğünce kurulmuştur. Bünyesinde tıp fakültesi, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri ile sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, sağlık bilimleri enstitüsü ve adli tıp enstitüsünü bulundurmaktadır.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli şehridir. Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın beşinci, Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısındadır. Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i çevreleyecek şekilde kurulmuş bir şehirdir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak, bir yarım ada (Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç ile çevrili olan) üzerinde kurulan şehir, İstanbul’dur. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri ile bitmez tükenmez nüanslar sunan bir şehirdir. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi ile Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında; İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı ve Çırağan Sarayı yer almaktadır. Tüm bunlara ilaveten Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşıyan Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerden biridir. İstanbul’un kültürel açıdan çok zengin bir şehir olması, şehrin 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Burslar, İngilizce Hazırlık Programı'nda geçirilecek süre de dâhil olmak üzere, tüm öğrenim süresi için geçerlidir. Üniversite sınavında ilk yüze girenlere ayda bin lira, ilk beşyüze girenlere ise ayda beşyüz lira burs verilmektedir. Kontenjanın 'si tam bursludur. Tüm burslar karşılıksızdır. Bununla birlikte, bölümü ne olursa olsun, mezun olan öğrencilere iş garantisi verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Üniversitenin kendi içerisinde öğrencilerin rahatlıkla konaklayabileceği yurt imkanı sağlanmaktadır.

Spor Olanakları

-

Kültürel Etkinlikler

-

Kütüphane

Üniversite içerisinde kütüphane dokümantasyon merkezi, etüt ve araştırma merkezleri ve fakülte kitaplıkları bölümü bulunmaktadır. Bu olanaklardan öğrenciler ve öğretim elemanları faydalabilmektedir.

Sağlık

Üniversitenin mediko sosyal merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile gerekli olan tüm sağlık imkanları sunulmaktadır. Bu imkanlardan öğrenciler, dışarıdan gelen hastalar ve öğretim görevlileri faydalanabilmektedir.

Bezm-İ Alem Vakıf Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Bezm-İ Alem Vakıf Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan