Çankırı Karatekin Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesi

Tarihçe

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yükseköğretim kurumlarında yapılan düzenleme ile 2007 yılında kurulan 17 yeni üniversiteden birisidir. Üniversitenin merkez kampüsü, İç Anadolu bölgesinde bulunan Çankırı ilindedir. Üniversite bünyesinde; Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Orman Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Çankırı, İç Anadolu'nun kuzeyinde, Kızılırmak ile Batı Karadeniz ana havzaları arasında yer almaktadır. İlin komşuları batıda Bolu, kuzeybatıda Karabük, kuzeyde Kastamonu, doğuda Çorum ve güneyde Ankara ile Kırıkkale'dir. Çankırı, olanakların kısıtlı olmasına ve altyapı yetersizliğine rağmen kültürel etkinliklerin olduğu bir şehirdir. İl Kültür Müdürlüğü’nün öncülüğünde ve çeşitli kurumların katkılarıyla konser, tiyatro, gösteri, panel vb. etkinlikler düzenlenmekte, Çankırılıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışılmaktadır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Türk Eğitim Vakfı, Toplum Gönüllüleri tarafından üniversitede eğitim görmekte olan öğrencilere burs verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Çankırı’da, öğrencilerin barınması için Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar bulunmaktadır.Ayrıca çok sayıda özel yurtlar da öğrencilerin yurt ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü olanağa sahiptir.

Spor Olanakları

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan, Spor kulübü ve yaz spor okulları öğrencilere çeşitli faaliyetler spor yapma imkânı sunmaktadır. Her yıl üniversitede Nevruz kutlamaları, Bahar şenlikleri, geleneksel ferdi badminton turnuvası, mezuniyet kutlamaları düzenlemektedir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Tesisleri ve Konuk Evi, üniversitesi camiası, öğrenci ve mezunları, diğer üniversite mensupları ile kamu çalışanları ve aileleri için hizmet vermektedir.

Kültürel Etkinlikler

Üniversite öğrencileri ders dışı boş zamanlarını değerlendirmek için öğrenci kulüpleri oluşturmuşlardır. Şu an üniversitede Genç Turizmciler Kariyer Kulübü, İktisat Kulübü, Gezi-İnceleme ve tanıtım Kulübü, Rock Kulübü Topluluğu, Türk Halk müziği topluluğu Tiyatro Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, El Sanatları Kulübü olmak üzere 8 farklı kulüp bulunmaktadır.

Kütüphane

Üniversite kütüphanesi, 2008 eğitim-öğretim yılında Güzel Sanatlar Fakültesi Güven Dinçer Kütüphanesi’nde faaliyetlerine başlamıştır. Elektronik kaynaklar açısından ULAKBİM tarafından erişimi sağlanan veritabanları kullanılmaktadır.

Sağlık

Öğrencilere sağlık hizmeti , Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından verilmektedir.

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan