Düzce Üniversitesi Düzce Üniversitesi

Tarihçe

Düzce Üniversitesi 1 Mart 2006 tarihinde Düzce’de kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Düzce çevresindeki yerleşkesinden ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir. Üniversitenin merkez yerleşkesi, Marmara bölgesinde bulunan Düzce'dedir. Üniversite bünyesinde; orman, teknik eğitim, tıp, fen edebiyat, mühendislik, işletme, teknoloji, sanat ve tasarım, eğitim fakültesini bulundurmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Düzce , Karadeniz Bölgesinin Batı Karadeniz bölümünde bulunmaktadır. Sanayi ve ekonomik açıdan oldukça ileri bir durumda bulunan kent, 1999 yılında il olarak daha da gelişme göstermiştir. Aynı zamanda gezi tutkunlarının da oldukça yer görebilecekleri bir kenttir. Düzce’ de gezilecek yerler arasında Prusias Antik Kenti, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi, Efteni Kuş Cenneti, Ceneviz Kalesi, Konuralp Müzesi, Efteni Gölü, Dipsizgöl, Kurugöl sayılabilir

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Üniversitede eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilere; Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan bursların yanında üniversite tarafından “Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı” oluşturulmuştur. Ayrıca Düzce Üniversitesi öğrencileri, Üniversitenin akademik birimlerinin kendi yapılanmaları içinde oluşturdukları çeşitli desteklerden ve diğer kamu ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin burslarından da yararlanabilmektedirler. YURT OLANAKLARI: Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde kurulan Avni Akyol Konuralp Öğrenci Yurdu 1670 kişi kapasiteli,üç kişilik odalarında WC -banyosu bulunan konforlu bir yurttur. Odalar yaklaşık 20 m2 kullanımalanına sahiptir ve her koridorda etüt salonlar ıbulunmaktadır. Öğrenci yurdu, sosyal faaliyetler için çok amaçlı 500 m2 spor sahası, 50 bilgisayarlı internet kafesi, masa tenisi, satranç, televizyon salonları, günlük 1100 kişilik yemek çıkaran yemekhanesi ile faaliyet gösterenbir devlet yurdu olarak hizmet vermektedir.

Spor Olanakları

Üniversitede öğrenci ve personelin çeşitli dallarda spor yapabilmelerine olanak sağlayan tesisler mevcuttur. Üniversitenin bünyesinde basketbol, voleybol, futbol takımları oluşturularak yıl içerisinde üniversiteler arası turnuvalar yapılmaktadır. Ayrıca 750 kişi kapasiteli kapalı spor salonunda üniversite içi ve üniversite dışı voleybol, basketbol turnuvaları yapılmaktadır. Ayrıca kampusta, 3 adet tenis kortu ve yarı olimpik havuz bulunmaktadır.

Kültürel Etkinlikler

100 kişi kapasiteli Açık hava tiyatrosunda mezuniyet törenleri, bahar şenlikleri ve gece konserleri yapılmaktadır .Üniveriste bünyesinde öğrencilerin kendilerini her yönden geliştirebilecekleri 24 öğrenci topluluğu bulunmaktadır.

Kütüphane

Düzce/Konuralp Yerleşkesi’nde bulunan kütüphane, elektronik veri tabanları, elektronik dergiler ve kütüphane hizmetleri ile kendi web sayfası üzerinden tek bir sistem olarak kullanıcılarına yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir. Merkez kütüphanede 17 bine yakın kitap, diğer fakülte ve yüksek okullarda bulunan kütüphanelerde de yaklaşık 27 bin kitap, öğrenci ve öğretim elemanlarının kullanımına açıktır. Ayrıca Kütüphane 70 farklı dergiye de abonedir.

Sağlık

Üniversitenin Mediko hizmetlerini yürütmek üzere 1 hekim, Düzce Meslek Yüksekokulu içerisinde de bir hekim mesai saatleri dahilinde görev yapmaktadır. Kendisi ve ailesinde sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin tedavileri ve tedavi giderleri Üniversite tarafından karşılanmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen öğrenciler kendilerinin ve ailelerinin sosyal güvencesi olmadığını belirten, Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur için ayrı ayrı alınmış “Sigortalılık Tescil Kaydı Tespiti” belgeleri ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir. Daha sonra bu öğrencilere bir yıllık vizeli sağlık karneleri verilerek tedavileri sağlanmaktadır.

Düzce Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Düzce Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan