Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu

Tarihçe

Faruk Saraç tarafından restore edilen ve kullanım alanı 8000 m² ye çıkarılan Fabrika-i Hümayun; kozanın ipeğe, ipeğin de modern tasarımlara dönüştüğü, dikim ve dokuma atölyeleri, müzesi ve eğitim kurumuyla yaşayan bir sanat merkezine dönüşmüştür. Yüksekokul bünyesinde; moda tasarımı, lojistik, dış ticaret, marka yönetimi, işletme yönetimi, halkla ilişkiler ve tanıtım programları bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Bursa, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip şehirlerinden biridir. Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en çok Osmanlı Devleti'nin kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir ve Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Hazırlık sınıfı dahil olmak üzere verilecek olan burslar öğrenim ücretinin tamamını kapsamaktadır. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamakta barınma,beslenme,ulaşım ücretlerini kapsamamaktadır. Burslu öğrencilerin bursları okul bitene kadar kesilmeden devam eder. Ancak disiplin cezası veya başka bir öğretim programına yatay geçiş yapılması halinde bursları kesilir. YURT OLANAKLARI: Öğrenciler , Bursa’da bulunan "Kredi ve Yurtlar Kurumu" yurtlarından, ayrıca okula yakın çok sayıda özel yurtlardan yararlanma imkanına sahiptirler.

Spor Olanakları

Öğrencilerin; Bursa'da katılabileceği aktivitelerden bazıları, futbol, yüzme, kayak, basketbol gibi çeşitli sporlardır. Belediye ile yapılan anlaşmalar uyarınca öğrenciler, Sukayparktan yararlanabilmektedirlef.

Kültürel Etkinlikler

Tasarım Meslek Yüksekokulunda söyleşiler, seminerler, moda günleri, konserler, film günleri gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Kütüphane

--

Sağlık

--

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan