Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Tarihçe

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, tarihten getirdiği vizyon ve misyonu ile yoğun gayretler sonunda hazırlıklarını tamamlayıp İstanbul Üsküdar’daki kampüsünde eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Üniversite bünyesinde; edebiyat, mühendislik-mimarlık, güzel sanatlar, islami ilimler ve hukuk fakülteleri bulundurmaktadır.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli şehridir. Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5., Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul, kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak, (üç tarafını Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı) bir yarım ada üzerinde kurulan şehir, İstanbul’dur. İstanbul'un toplam, 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşıyan Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un kültürel açıdan çok zengin bir şehir olması şehrin 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: 0, P, 0, VE olmak üzere çeşitli öğrenim ücreti indirim fırsatları sunulmaktadır. Bu indirimler belli koşullar dahilinde belirlenmektedir.

Spor Olanakları

--

Kültürel Etkinlikler

Üniversitede; tarih, eğitim, sanat, dil, edebiyat, mimarlık ve mühendislik bilimleri alanlarında yerel öz kültürel değerlerimizi, uluslar arası bir bakış açısıyla, uluslar arası alanlarda tanıtmak amacıyla , uluslar arası etkinlikler düzenlemektedir.

Kütüphane

Üniversitede; eğitim - öğretim ve araştırmaların gerektirdiği bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak için yurt içinden ve dışından kitap, süreli yayın, tez, mikro-film, gör-işit gereçleri, video bant ve benzeri her türlü bilginin sağlandığı, saklanan bilgileri sistematik bir şekilde düzenleyerek ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunan; bilgi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli kütüphane hizmetlerini düzenleyen, yürüten ve denetleyen "T.C. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Kütüphanesi" bulunmaktadır.

Sağlık

--

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan