Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Tarihçe

1980 yılında merhum Hasan Kalyoncu ve müteşebbis hayırseverlerin öncülüğünde kurulan Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Gazikent üniversitesinin altyapısını oluşturmaktadır. Gazikent Üniversitesi 2010-2011 yılında Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından eğitim-öğretime açılmış bir vakıf üniversitesidir. Gazikent üniversitesi kampüsü Gaziantep Şehitkâmil’dedir ve üniversitede eğitim öğretim hizmetleri ücrete tabidir.

Bulunduğu Şehir

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise 6. büyük kenti olan Gaziantep, nüfusu, ekonomik potansiyeli ve Büyükşehir statüsü ile metropol görünümünde olan bir şehrimizdir. Gaziantep de müzeler ve ören yerleri(Gaziantep arkeoloji müzesi, Hasan Süzer etnografya müzesi ..), kaleler( Gaziantep kalesi, Rumkale, Araban kalesi, Tılbaşar kalesi), harabeler, anıt mezarlar, bedestenler, kasteller ( Şeyh Fethullah kasteli, İmam-ı Gazali kasteli, Ahmet Çelebi kasteli gibi.) hanlar, tarihi Gaziantep evleri, hamamlar, çeşmeler, mesire yerleri, tarihi Gaziantep evleri, tarihi kiliseler ve gezilebilecek yerler arasındadır. Gaziantep için tarihi ve kültürel bir değer taşıyan Belkıs/Zeugma, Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10.km. doğusunda, Gaziantep’in Fırat nehri kenarında aynı adı taşıyan köyde yaklaşık 20 bin dönümlük bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Burs Olanakları

Burs ve Yurt Olanakları BURS OLANAKLARI: ÖSYM'den alına üstün başarı bursunun yanında kültür, sanat ve sporda derecesi olan öğrencilere de Mütevelli Heyetinin belirleyeceği oranda burs verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Kampüs içerisinde Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 300 kişi kapasiteli bayan/bay öğrenci yurdu hizmeti vermektedir. Yurt; 24 saat sıcak su,3 öğün yemek, kuaför, internet salonu, kuru temizleme, çamaşırhane, okuma salonu, kantin, dinlenme salonu, gibi öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını giderebilecek ortamı bünyesinde bulundurmaktadır.

Spor Olanakları

Gazikent Üniversitesi bir eğitim kurumu olmasının yanında, öğrencilerine her tür sportif altyapıyı hazırlamaktadır. Basketbol ve voleybol sahaları, açık ve kapalı tenis kortları, çim ve halı futbol sahaları, koşu ve yürüyüş parkurlarıyla bu altyapı desteklemektedir.

Kültürel Etkinlikler

Üniversite bünyesinde Öğrencilerin boş zamanlarını yararlı etkinliklerle değerlendirmek, Öğrencilerin istekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif alanlara giren konularda, akademik programları tamamlayıcı nitelikte bilimsel araştırma yapma, tartışma ve kendilerini zihinsel ve bedeni yönlerden geliştirici etkinliklerde bulunmalarını sağlamak, üniversitedeki eğitimleri sırasında ve sonrasında üyeleri ve üniversitenin diğer bireyleri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek, Faaliyetleriyle üyelerin eğitimine kurs, açık oturum, konferans, seminer, sempozyum, söyleşi, panel ve geziler ile destek olmak amacıyla birçok kulüp kurulması düşünülmektedir.

Kütüphane

Üniversite Kütüphanenin süreli yayın ve elektronik kaynaklarla ağırlıklı olarak elektronik bir kütüphane olması planlanmaktadır. Ayrıca belge-dokümantasyon, tezler, dosyalar, görsel ve işitsel malzemeler gibi her türlü kaynaklada kütüphane içeriğinin zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sağlık

Kampüs içerisinde bulunan Mediko sosyal sağlık merkezinde öğrencilere sağlık hizmetleri verilmektedir.

Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan