Kto Karatay Üniversitesi Kto Karatay Üniversitesi

Tarihçe

2010-2011 eğitim öğretime başlayan KTO Karatay Üniversitesi Konya’nın ilk vakıf üniversitesidir. Karatay Üniversitesi adını 1251 yılında Konya'da kurulan Karatay Medresesi’nden almıştır. Üniversite Kampüsü, Mevlana Kültür Merkezi ile Konya Adalet Sarayı arasında yer almaktadır. Üniversitede eğitim öğretim ücretlidir. Üniversite bünyesinde; Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Konya İli Türkiye'nin en geniş topraklarına sahip ilidir. Büyük bir bölümü İç Anadolu Bölgesi'nde kalmakla birlikte bir kısmı ise Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır. Konya denilince ilk akla gelen Mevlana’dır. Ayrıca Akşehirli Nasrettin Hoca'nın türbesi de bu şehirdedir. Konya turistik açıdan özellikle tarihi yapısıyla ziyartçilerin ilgisini çekmektedir. Konya'da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında Meram Bağları, Ilgın Kaplıcası, Beyşehir Kalesi, Akmanastır, Hagia Eleni Kilisesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese, Mevlana Türbesi, Nasrettin Hoca Türbesi, Kubadabad Sarayı, Konya Mevlana Müzesi, Şeyh Şahabeddin Zaviyesi bulunmaktadır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Karatay Üniversitesi'nin her program başına burslu öğrenci kontejanı bulunmaktadır. Öğrencilere Üniversite giriş puanına göre çeşitli oranların karşılığında çeşitli mikarlarda burs verilmektedir.

Spor Olanakları

Rektörlük, Ana Kampüsüne ilave olarak Konya Ticaret Odası Binası’nın (350 kişilik konferans salonu, diğer tüm imkânları) ve Ticaret Odası Konya Fuar Merkezi’nin tüm imkânları üniversite tarafından kullanılmaktadır.

Kültürel Etkinlikler

Üniversitede öğrenciler istedikleri tüm kulüpleri kurma imkanına sahiptirler. Topluluk üyeleri tüzüklerini kendileri hazırlayıp, seçimler yaparak, etkinlik planları tasarlayarak, bütçelerini kendileri yönetmektedirler.

Kütüphane

KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitede verilen her türlü eğitim ve araştırma faaliyetlerini desteklemeyi, kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgiye kolay ve hızlı şekilde ulaşmasını sağlayarak materyallerin en etkin şekilde kullanılmasına yardımcı olmayı, bireyin yaşam boyu öğrenme sürecine katkı sağlayabilmek için çağdaş bilgi hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

Sağlık

Öğrenciler sağlıkla ilgili problemleri için Özel Selçuklu Hastanesi ile yapılan anlaşmaya göre bu hastaneden özel hizmet alabilmektedirler. Ayrıca genel sağlık sigortası kapsamında ilde bulunan tüm kurumlardan da yararlanabilmektedirler.

Kto Karatay Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Kto Karatay Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

y

yusuf gökçepınar

14 Ağustos 2018 - 18:57

nereye giderim

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan