Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Tarihçe

Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı (VASEV) kurulmasıyla birlikte 2009 yılında 10 fakülte, 4 enstitü ve 2 meslek yüksekokulundan oluşan Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin kuruluşu da gerçekleştirilmiştir. Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi üniversite bünyesinde bulunan fakültelerdir.

Bulunduğu Şehir

İstanbul, Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuş ülkenin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli ilidir.Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşımaktadır.Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un sahip olduğu bütün bu kültürel zenginlikler şehrin 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Tercih bursları: Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni 1. tercih edenlere % 20, 2. tercih edenlere % 15, 3. tercih edenlere % 10 eğitime destek bursu verilir. Öğretmen, polis ve asker çocuklarına % 10 eğitim bursu,Güzel Sanatlar Fakültesinin üç bölümüne yetenek sınavı ile giren öğrencilere % 33 oranında “Sanata Destek Bursu”, Meslek Yüksekokulu öğrencilerine % 20 “Eğitime Destek Bursu”. Şehit ve gazi çocukları ile gazilere kontenjanın % 5’i oranında % 100 eğitim bursu verilmektedir.

Spor Olanakları

-

Kültürel Etkinlikler

-

Kütüphane

Üniversite öğretim elemanları, öğrencileri ve yardımcı personeli kimlik kartı ya da ödünç alma formu ile diğer üniversitelerin öğretim elemanları, öğrencileri ile dışarıdan gelen tüm araştırmacılar "Kütüphane Kimlik Kartı" ile ücret karşılığında belirli bir süre içinde iade etmek koşulu ile kütüphaneden ödünç kitap alabilmektedir.

Sağlık

-

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 yorum

s

sevgi alpar

3 Ağustos 2018 - 10:26

sıralama ve puanlar konusunda bilgi almam mümkün mü

E

EROL GÜNEY

2 Ağustos 2018 - 13:06

kızım bezmialem diyetisyenliği 2.sınıfta bıraktı..illaki doktor olmak istiyor.çok idealist.
bu seneki puanı 425…sıralaması 38000 .
okulunuz tıp fakültesi ni kazanma ihtimail varmı
ilk tercih indirimi varmı
annesi öğretmen ben emekliyım..baska indirim imkanı varmı
babası erol güney

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan