Zirve Üniversitesi Zirve Üniversitesi

Tarihçe

2009-2010 Öğretim yılında kurulmuş olan Zirve Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin merkez kampüsü Gaziantep, Kilis yolu üzerinde şehrin güneybatı tarafında, 550 dönüm arazi üzerinde kurulmuştur. Zirve Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir.. Üniversite bünyesinde; Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, MühendisliK Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bulunmaktadır.

Bulunduğu Şehir

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin ise 6. büyük kenti olan Gaziantep, nüfusu, ekonomik potansiyeli ve Büyükşehir statüsü ile metropol görünümünde olan bir şehrimizdir. Gaziantep de müzeler ve ören yerleri(Gaziantep arkeoloji müzesi, Hasan Süzer etnografya müzesi ..), kaleler( Gaziantep kalesi, Rumkale, Araban kalesi, Tılbaşar kalesi), harabeler, anıt mezarlar, bedestenler, kasteller ( Şeyh Fethullah kasteli, İmam-ı Gazali kasteli, Ahmet Çelebi kasteli gibi.) hanlar, tarihi Gaziantep evleri, hamamlar, çeşmeler, mesire yerleri, tarihi Gaziantep evleri, tarihi kiliseler ve gezilebilecek yerler arasındadır. Gaziantep için tarihi ve kültürel bir değer taşıyan Belkıs/Zeugma, Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10.km. doğusunda, Gaziantep’in Fırat nehri kenarında aynı adı taşıyan köyde yaklaşık 20 bin dönümlük bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Burs Olanakları

BURS OLANAKLARI: Üstün Başarı Bursu: Zirve Üniversitesi’ne ÖSYS kontenjanından üstün başarı bursu ile yerleşen öğrencilere verilen bursdur ve bu bursu alan öğrencilerden öğretim ücreti alınmaz. Ayrıca üniversite sınavlarında belli başarı göstermiş olan öğrencilere farklı şekillerde burslar verilmektedir. Karşılıksız olan bu burslar öğrenci başarılı olduğu sürece devam etmektedir. YURT OLANAKLARI: Zirve Üniversitesi bünyesinde, modern fiziki olanakları ile yüksek standartlara Kız ve Erkek Yurtları öğrencilerin kullanımı için 1, 2 ve 4 kişilik odalarla her türlü donanıma sahiptir.

Spor Olanakları

Kampüsde büyük halı sahası, tenis kortu, iki basketbol sahası, bir kapalı spor salonu mevcuttur. Su sporları ve atıcılık alanlarında da etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültürel Etkinlikler

Üniversite bünyesinde, ebru, hat, takı tasarımı ve müzik aleti gibi el sanatları konusunda isteyen öğrencilere eğitim verilmektedir.Ayrıca üniversitede mayıs ayında bahar, kültür ve sanat şenliği düzenlenmektedir.

Kütüphane

Üniversite merkez Kütüphanesi, 2009- 2010 eğitim- öğretim döneminde 150 m2 bir alanda hizmet vermeye başlamıştır. 60 kişilik oturma kapasitesine ve 10.000 ciltlik raf kapasitesine sahiptir. Kütüphanede 100 civarında dergi bulunmaktadır.

Sağlık

Herhangi bir sosyal güvencesi olan ya da olmayan tüm öğrencilerin muayene ve tedavi işleri üniversite bünyesinde ücretsiz yapılmaktadır.

Zirve Üniversitesi 2017 tercih kılavuzunda yer almamaktadır.

Zirve Üniversitesi Hakkındaki Sorular ve Yorumlar

{{author.firstLetter}} {{author.firstLetterTemp}}
{{time}}

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum

h

hilal yılmaz

14 Nisan 2018 - 20:05

Okul öncesi Öğretmenliği mezunuyum, özel eğitimde yüksek lisans yapma imkanım var mı ? çok teşekkürler
.

Toplam {{comments.length}} Adet Soru ve Cevap

{{firstCapital(comment.author.text)}} {{firstCapital(comment.author.text)}}

{{comment.author.text}}

{{comment.time}}

{{comment.comment}}

Sana ulaşalım


2017 tercih döneminde üniversitelerin sana ulaşıp bilgi vermelerini istiyorsan